Kultura Světa
Zde najdete kulturu světa. Váš kostým tvoří převážně původ. Obrázky jsou pouze pro inspiraci.
Svatá Říše – Území vedená Císařem, která souhlasila s indoktrinací Řádem (Konkláve), a byla darována Císaři. Zde brala Konkláve svou vojenskou moc. Města dokáží být velmi špinavá ale lidé se zde díky otrocké práci mají dobře. Avšak po potopení Konkláve a odtržení Západní a Východní kolonie doznala citelnou připomínku, že není všemocná. Ve světle těchto událostí byla nucena uzavřít příměří se Severní aliancí a zaměřit přípravu na odražení hrozby, která se začala formovat na dalekém jihu… Císař se po potopení Konkláve prohlásil za svatého a s skrz víru se snaží udržet zbytek impéria pohromadě. O Ostrov Bouří má pořád veliký zájem a hledá spojence které by pomohli říši nabýt nad ostrovem moc.
Vzhled: Středověk, gotické prvky.
Konkláve – Souostroví na němž se nacházelo několik měst. Nádherných měst, s bílými domy, zdobenými štíty, chrámy ze zlata a mramorovými sochami. Bývala kulturním a náboženským centrem celého světa. Všechna ta krása zanikla když se pod ostrovem rozlomila tektonická deska a mocná Konkláve se potopila do mořských hlubin.
Vzhled: Bílá a zlatá barva. Drahá roucha a zdobné prvky. Stylem bohatá vrstva antického Řecka, Říma.
Severní aliance – Severské země, od pradávna vedly války s Říší. Je jim jedno, jaké kdo uctívá božstvo, tudíž zde najdete mnoho kultů, i těch zlých. To se Řádu nelíbilo, a tak společně s Říší proti Alianci vedly svatou válku po několik staletí. Severské kmeny byly nuceny se spojit v Alianci, aby si svou kulturu mohly ponechat. Po událostech na Bouřném ostrově a oslabení Říše uzavřela Aliance s Říší příměří. Jak dlouho však příměří potrvá je ve hvězdách…
Vzhled: Vikingové, hodně kožešin a zbraní.
Arganterion (Západní Kolonie) – Území, které bylo po genocidě a potírání všeho magického ze strany Říše a Konkláve dlouhou dobu pouhým vazalem. Západní kolonie a její vzbouřenecká část se však díky množství artefaktů dodaných během událostí na Bouřném ostrově dokázala vzepřít, vyhnat říšskou osádku a znovu se osamostatnit. Přijala své pradávné jméno Argentarion a vstoupila do nové éry budování jejímž cílem je renesance a technokratická prosperita. To ale ještě dlouho potrvá, jelikož škody na majetku a kultuře zanechala okupace obrovské.
Vzhled:
Bohatší vrstva: bohatě oblečení (landsknechti,Švýcarská garda)
Chudší vrstva: chudí měšťané (15-16 století)
Východní kolonie – Bývala zbídačeným územím podrobeným Konkláve a Říší. Otroci, chudoba, levná pracovní síla a zbytky dávné slávy zašlapané v bahně. Avšak po sjednocení a osamostatnění Západní kolonie a potopení Konkláve se i díky některým jedincům, kteří byli přítomni událostem na Bouřném ostrově dokázala odtrhnout od Říše a stala se spojencem Západní kolonie. Jen čas ukáže jestli se kdysi hrdá země dokáže znovu postavit na nohy…
Vzhled: Chudé středověké oblečení, levné nebo staré zbroje. Už to nemusí být otrhaný vzhled otroků, ale pořád k tomu nemají daleko.
Jižní pobřeží – Jižní pobřeží se kromě jednotlivých měst skládá převážně z rybářských vesnic a na nejzápadnějším okraji se skládá z těžko přístupných bažin, ve kterých prý žijí obří hadi a vodní draci. Někteří domorodí obyvatelé zde mají pomalovaná těla a ani neumí mluvit obecnou řečí. Užívají primitivní nástroje ale nebojí se cizích lidí a dokonce s nimi často vedou směnný obchod. Zbytek pobřeží je však kulturnější a dalo by se říci že jejich kultura je něco mezi kulturou pouštních lidí a lidí Říše. Silná města a exotické prvky. Lidé ve městech se živí hlavně jako námořníci. Rybolov, obchod a stráž pobřeží je tu nejčastějším povoláním. Ti jenž se zde neuplatní tak většinou odchází k sultánovi Alkaškanovi a nechávají se najmout jako žoldnéři. V poslední době to na celém Jižním pobřeží vře a ve vzduchu se vznáší předzvěst velké války ve jménu mocného sultána.
Vzhled:
Arabské a Římské prvky (egypt,féničané,kartágo), turbany, Barvou lazeni do černé, bílé se zlatými doplňky
Poušť smrti – Poušť smrti je vyloženě zasloužené jméno. Nehostinné prostředí, kde je jen písek a smrt v podobě loupeživých nomádů, všemožné havěti či jen samotných přírodních podmínek. Na první pohled tu nechce žít snad nikdo a na ten druhý je tu spousta příležitostí. V poušti existuje pár měst a potulují se mnohé nezávislé nomádské skupiny. Oni jedinci se vyznačují jedinečnou schopností, díky které přežívají v kruté poušti. Umí totiž díky magii získat vodu i tam kde není. Proto se jim také někdy říká Životodárci. Důvod proč zde vůbec někdo žije je, že hluboko pod pískem se nachází vzácná alchymistická surovina. Stavět důl v poušti je náročné ale vyplatí se to. Jak se nomádské kmeny postaví k plánovanému jižanskému tažení ukáže jen čas.
Vzhled: Oblečení pro život v poušti ( Fremeni z Duny) , případně arabské prvky.